1o Γυμνάσιο Καστοριάς

Περιφερειακός Διαγωνισμός STEM – Εκπαιδευτικής Ρομποτικής Δυτικής Μακεδονίας 2024

Στο πλαίσιο του Πανελλήνιου Διαγωνισμού Εκπαιδευτικής Ρομποτικής, πραγματοποιήθηκε ο Περιφερειακός Διαγωνισμός Δυτικής Μακεδονίας, με τη συμμετοχή εκπαιδευτικών και μαθητών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, το Σάββατο 9 Μαρτίου στις 9:30 το πρωί στο Βιοκλιματικό Σχολικό Συγκρότημα στην ΖΕΠ Κοζάνης

Το σχολείο μας συμμετείχε με δύο ομάδες Robok@st, και Robatlisa, όπου οι μαθητές/τριες δημιούργησαν τα ρομποτάκια τους και τα παρουσίασαν με χαρά και ενθουσιασμό στη γιορτή αυτή της ρομποτικής. Μπράβο στους μαθητές/τριες και στις εκπαιδευτικούς πληροφορικής, Βασιλειάδου Όλγα και Παπανικολάου Ειρήνη!

Στιγμές από τη συμμετοχή των μαθητών/τριών μας στον Διαγωνισμό Εκπαιδευτικής Ρομποτικής Δυτικής Μακεδονίας.